Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Loteria Narodowego Programu Szczepień, podatek od wygranej zapłaci Totalizator Sportowy

Ewelina Czechowicz

Na czas od 1 lipca do 30 września 2021 r. zaplanowano Loterię Narodowego Programu Szczepień w której będzie można wygrać nagrody pieniężne oraz samochody i hulajnogi elektryczne. Totalizator Sportowy deklaruje, że zapłaci podatek od wygranej.

1 lipca ma ruszyć Loteria Narodowego Programu Szczepień, która ma objąć całą Polskę. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że loteria jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa. Nagrody pieniężne, czy rzeczowe mają zachęcić szczególnie niezdecydowanych do szczepienia i walki z pandemią, aby jak najwięcej osób było zaszczepionych" – wskazał szef Totalizatora Sportowego.

W loterii będą mogli wziąć udział tylko pełnoletnie osoby, które przejdą kompletną procedurę szczepienia. Osoby, które się zarejestrują muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września.

Loteria Narodowego Programu Szczepień, podatek zapłaci Totalizator Sportowy

Źródło:twitter.com/szczepimysie

Zapisy do udziału w loterii

Aby móc wziąć udział w loterii należy się zapisać na szczepienie, można to zrobić:

 

  • dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989;
  • przez stronę internetową pacjent.gov.pl 
  • na swoim Internetowym Koncie Pacjenta;
  • - wysłając sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 lub
  • - pójść do pobliskiego punktu szczepień.

 

Loteria Szczepień, podatek zapłaci Totalizator Sportowy

Źródło: KPRM.gov.pl

Informacja o wygranej będzie wysyłana na numer telefonu komórkowego, który należy zaktualizować.Wiadomość sms zostanie także wysłana z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP.

4 szanse na wygraną

Biorący udział w loterii będą mieć 4 szanse na wygraną. Wśród nagród będą nagrody: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna. Nagrodami natychmiastowymi mają być nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Prezes TS przekazał, że pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln 300 tys. zł. Jeśli natomiast chodzi o nagrody tygodniowe, ma odbyć się 12 losowań w każdą środę. Wśród nagród znajda się 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych. Z kolei regulamin przewiduje też nagrody miesięczne, które mają zostać przyznane w trakcie trzech losowań, co miesiąc. W ich trakcie będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla. Finał loterii przewidziano na 6 października 2021 r., w czasie losowania będzie można wygrać dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR. Biuro prasowe Totalizatora Sportowego wskazało,  że łączna pula nagród w loterii to ponad 22 mln 700 tys. zł.

Totalizator Sportowy pokryje koszt podatku od nagród

Prezes Totalizatora Sportowego zadeklarował w czwartek, że koszty podatku od nagród w loterii bierze na siebie w całości Totalizator Sportowy: "Jeśli chodzi o koszty podatkowe, to koszty podatku bierze na siebie w całości Totalizator Sportowy. Jeśli nie pojawi się zwolnienie z podatku dochodowego do momentu odbioru nagrody, uczestnik otrzyma dodatkową nagrodę, która pozwoli na opłacenie podatku, co powoduje, że przedstawione na dzisiejszej konferencji wartości nagród są pewnego rodzaju wartościami netto, a więc takimi, który każdy uczestnik otrzyma"  Dodał że dotyczy to zarówno nagród pieniężny, jak i rzeczowych.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, dostępne będą od 1 lipca na  stronie www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

Koronawirus w PolscePodatki 2021