Księgowi bez odpowiedzialności za błędy w stosowaniu nowych przepisów Polskiego Ładu

Iwona Maczalska

Wiceminister Soboń na konferencji prasowej przestawił wiele propozycji poprawek do Polskiego Ładu 1.0. Wśród niespodzianek pojawiło się wyłączenie odpowiedzialności księgowych w zakresie stosowania nowych przepisów Polskiego Ładu.

» Polski Ład 2.0 - podsumowanie konsultacji społecznych. Co się zmieni?

Ostatnie, bardzo liczne zmiany prawne stały się utrapieniem dla większości kadrowych i księgowych. Wychodząc naprzeciw apelom środowisk księgowych i prawniczych Ministerstwo Finansów postanowiło wyłączyć odpowiedzialność księgowych w zakresie prowadzonych czynności. Co powiedział wiceminister Soboń?

» Soboń: Przedsiębiorcy ponownie wybiorą formę opodatkowania, lecz na nowych zasadach

Odpowiedzialność ksiegowych. Nowe przepisy Polskiego Ładu

Źródło: shutterstock

Księgowi bez dodatkowej odpowiedzialności

,,Sami księgowi mają dzisiaj zadanie, które nie jest łatwe i wymaga pracy także na zmieniających się przepisach, stąd zgodnie z ich oczekiwaniami robimy korekty związane z odpowiedzialnością, tak aby było jasne, że przy tych zmianach, te błędy nie będą skutkowały dodatkową odpowiedzialnością dla księgowych” – powiedział wiceminister Soboń.

Aktualnie nie znamy jeszcze treści nowego zapisu w ustawie dotyczącego zwolnienia z odpowiedzialności księgowych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.  

Polski ŁadKsięgowośćKontrola