Kiedy dostanę PIT od pracodawcy?

21.02.2018 09:00 (aktualizacja: )

Czy otrzymałeś już informację PIT-11 od swojego pracodawcy? Jeśli nie, to spodziewaj się jej w ciągu najbliższych dni. Zatrudniający pracowników mają czas do końca lutego na przekazanie formularza PIT-11 do urzędu skarbowego i do pracownika.

Kiedy dostanę PIT od pracodawcy?

Kiedy dostanę PIT od pracodawcy? / FORUM

 

Jeśli jeszcze do tej pory Twój pracodawca nie przekazał Ci druku PIT-11 z informacją o wysokości dochodu osiągniętego w całym 2017 roku, to został mu ostatni tydzień na dopełnienie tego obowiązku. W środę 28 lutego mija termin.

Liczy się także data nadania listu poleconego, więc w przypadku, gdy zakład pracy wysyła papierową wersję formularza PIT-11 przesyłką listowną, to również polecony dostarczony w pierwszych dniach marca będzie terminowym wypełnieniem obowiązku ustawowego. Ważne, aby data nadania listu poleconego wskazywała na ostatni dzień lutego.

PIT-11A/40A od ZUS

W terminie do końca lutego także Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozsyła informacje PIT-11A/40A do osób, które w trakcie 2017 roku otrzymywały z ZUS jakiekolwiek świadczenia np. zasiłek chorobowy, macierzyński czy też rentę albo emeryturę.

<< Co zrobić z PIT otrzymanym z ZUS? >>

Masz dane? Rozlicz swój PIT i zyskaj szybki zwrot podatku

Na przełomie lutego i marca mamy do czynienia z pierwszą falą rozliczeń na formularzu PIT-37. Podatnicy, którzy zebrali już wszystkie potrzebne informacje o swoich ubiegłorocznych dochodach (głównie druki PIT-11 od pracodawcy, zleceniodawcy itd., także PIT-8C z biur maklerskich) przystępują do rozliczenia swojego zeznania rocznego. Robią to tym wcześniej, im bardziej liczą na zwrot podatku z tytułu ulgi i odliczeń np. na dziecko czy ulgi rehabilitacyjnej.

<< Gdzie zwroty z PIT otrzymasz najszybciej? Ranking urzędów skarbowych >>

Bardzo wygodnym i łatwym sposobem na szybkie wypełnienie zeznania PIT jest program do rozliczeń rocznych e-pity 2017. W intuicyjny sposób podpowie podatnikowi, gdzie przepisać dane z PIT-11 i z jakich ulg może skorzystać. A po wstępnej weryfikacji wyliczeń podatku i odliczonych ulg, bezbłędną deklarację PIT pozwoli wysłać bezpłatnie online.

/ks