Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Kalkulator wynagrodzeń październik – grudzień 2019

Piotr Szulczewski 03.10.2019 09:45 (aktualizacja: )

Obliczając wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę za okres października, listopada i grudnia 2019 r. uwzględniać należy podwyższone koszty ryczałtowe, a w przypadku umów zlecenie i dzieło także nową stawkę podatkową oraz kwotę zmniejszającą podatek. Aby powyższe warunki były spełnione, warto korzystać z kalkulatora wynagrodzeń wyliczającego wartość wypłat netto, należnych składek, zaliczek i ostatecznych kosztów zatrudnienia.

Zmiany w warunkach wyliczeń obejmują miesiące: październik, listopad i grudzień 2019 r. W miesiącach wcześniejszych wynagrodzenia wyliczane są na dotychczasowych zasadach. Od października zastosowano kwotę 250 zł kosztów – w przypadku umowy o pracę z pracownikiem, którego miejsce zamieszkania znajduje się w miejscowości siedziby zakładu pracy. Odpowiednio dla pracownika zamiejscowego, który nie dostaje dodatku za rozłąkę, kalkulator uwzględnia koszty z tytułu umowy o pracę w wysokości 300 zł. W przypadku umowy zlecenie i dzieło koszty podatkowe pozostały na niezmienionym poziomie.

Stawką podatkową za okres październik - grudzień jest 17%, przy czym do takiej stawki podatku kwotą zmniejszającą jest 43,76 zł. Stawka i kwota zmniejszająca stosowana jest przy wyliczeniu wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, zlecenie i dzieło.

kalkulator pac 2019

Płatnik PITPodatek PITKwota wolna od podatkuRozliczenie roczne