Historia transakcji dokonanych bonem turystycznym widoczna na PUE od 8 sierpnia

Iwona Maczalska

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że aktualnie nie ma możliwości sprawdzenia historii transakcji dokonanych bonem oraz zweryfikowania stanu konta. Możliwość taka będzie dostępna na PUE od 8 sierpnia.

» Polski Bon Turystyczny - pomocne informacje z ZUS

Przedsiębiorstwa turystyczne, które przyjęły już pierwsze płatności bonem turystycznym mają wątpliwości związane z możliwością zweryfikowania dokonanych transakcji bonem na platformie PUE. Jak twierdzą, możliwości takiej nie widzą na swoim koncie w platformie. ZUS uspokaja. Opcja taka pojawi się na PUE ZUS już niebawem.

Historia transakcji bonem będzie dostępna na PUE

Przedsiębiorcy, którzy świadczyli już pierwsze usługi hotelarskie w ramach programu Polski Bon Turystyczny, będą mogli skontrolować dokonane transakcje w platformie PUE. Choć aktualnie opcji takiej nie ma jeszcze na platformie, to pojawi się ona już niebawem. Jak twierdzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych ,, Informacje, które dotyczą transakcji dokonanych bonem, będą widoczne na PUE od 8 sierpnia 2020 roku. Dostęp do nich będzie miał manager podmiotu turystycznego”.

Bon turystyczny: historia transakcji na PUE

Źródło: twitter.com/zus_pl

Rejestracja przedsiębiorców na liście podmiotów turystycznych trwa od 25 lipca

Przedsiębiorcy turystyczni, którzy chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny, mogą zapisywać się na listę podmiotów turystycznych już od 25 lipca. Jak podaje ZUS – aktualnie na liście widnieje już ponad 11 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego (dane na 04 sierpnia), które przyjmują płatności bonem. Zrealizowano już ponad 14 tys. płatności bonem.

Przypominamy, że aby zapisać się na liście konieczne jest posiadanie konta w PUE, bowiem tylko za jego pośrednictwem można dokonać zapisu.

 

Koronawirus w Polsce