Dobry Start. Złóż wniosek do końca sierpnia, inaczej poczekasz 2 miesiące na wypłatę świadczenia

Iwona Maczalska

Rodzice zainteresowani otrzymaniem 300 zł wyprawki szkolnej w ramach programu Dobry Start, nie powinni zwlekać ze składaniem wniosku. Złożenie wniosku do końca sierpnia zagwarantuje bowiem wypłatę świadczenia jeszcze we wrześniu. Jeżeli jednak do złożenia wniosku dojdzie dopiero po wakacjach, rodzina na świadczenie 300+ poczeka nawet dwa miesiące.

» Wniosek o świadczenie „Dobry start” tylko elektronicznie, wypłaty dokona ZUS

Rodziny uprawnione do skorzystania ze wsparcia finansowego w ramach programu Dobry Start zobowiązane są do złożenia odpowiedniego wniosku. Wnioski te można składać od 1 lipca do 30 listopada włącznie. Nie warto z tym jednak czekać. Gdy wniosek zostanie złożony po wakacjach, na wypłatę świadczenia rodziny poczekają nawet dwa miesiące.

Dobry Start. Śpiesz się ze złożeniem wniosku

Źródło: shutterstock

Dobry Start. Złóż wniosek do końca sierpnia

Do składania wniosków o udzielenie świadczenia 300+ w terminie do końca sierpnia zachęca samo Ministerstwo Rodziny i polityki Społecznej. Jak informuje ,, Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to środki trafią do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku”.  Oznacza to, że rodziny które złożą wniosek w listopadzie - na wypłatę świadczenia 300+ mogą poczekać nawet do przyszłego - 2022 roku.

Dobry Start - dla kogo?

Program Dobry Start dedykowany jest każdemu uczącemu się dziecku w wieku od 7 do 20 roku życia, a w przypadku osoby niepełnosprawnej do 24 roku życia. Po złożeniu odpowiedniego wniosku program gwarantuje wypłatę świadczenia w kwocie 300 zł, przeznaczonego na zakup wyprawki szkolnej. Więcej na temat zasad ubiegania się o wsparcie z programu Dobry Start znajdziesz w artykule ,, Nowe zasady przyznawania świadczenia Dobry Start”.

Dobry Start. Jak szybko złożyć wniosek?

Z dniem 1 lipca 2021 r. zmieniły się m.in. zasady naboru wniosków. Nacisk kładzie się na składanie wniosków w formie elektronicznej, za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Dla osób wykluczonych cyfrowo, które nie mają dostępu do internetu albo nie poradzą sobie samodzielnie z wysyłką wniosku online, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w porozumieniu z Pocztą Polską przygotowało mobilne punkty wsparcia. Więcej na ten temat w artykule ,, Kto nie ma internetu, e-wniosek o Dobry Start złoży na Poczcie”.

 

 

 

ZUS