Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Bonem turystycznym zapłacisz kilka razy. Pozostałe środki do wykorzystania sprawdzisz na PUE

Iwona Maczalska

Z bonu turystycznego można korzystać wielokrotnie, aż do momentu wykorzystania wszystkich środków. Pozostałe do wykorzystania środki sprawdzisz na PUE.

» Jak uzyskać bon turystyczny? Aktywuj go w PUE

Już od soboty 1 sierpnia można aktywować bony turystyczne w PUE i płacić nimi w obiektach turystycznych. Bon w wysokości 500 zł na każde dziecko, plus dodatkowe 500 zł na dziecko niepełnosprawne, możliwy będzie do wykorzystania aż do 31 marca 2022 roku. Można będzie nim płacić wielokrotnie, podczas kilku pobytów w ośrodkach wypoczynkowych.

Bonem turystycznym zapłacisz kilka razy

Źródło: shutterstock.com

Bonem turystycznym zapłacisz kilka razy

Rodziny zainteresowane wykorzystaniem bonu turystycznego nie muszą szukać obiektów turystycznych, w których cena pobytu pozwoli na wykorzystanie wszystkich środków dostępnych w ramach bonu turystycznego. Płatności można bowiem dokonać kilka razy, aż do wyczerpania wysokości świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu (na dziecko niepełnosprawne). W sytuacji, gdy podczas zapłaty za kolejny już pobyt wypoczynkowy, kwota do zapłaty przewyższy kwotę dostępnych środków, brakującą część będzie można ,,dopłacić" gotówką, kartą lub przelewem.

» Czy należy złożyć wniosek, aby otrzymać bon turystyczny?

Gdzie sprawdzić pozostałą kwotę środków do wykorzystania?

Aby sprawdzić, ile środków masz jeszcze do wykorzystania w ramach bonu turystycznego należy zalogować się do platformy PUE ZUS, tej samej, w której dokonywałeś aktywacji bonu. Aktualny stan środków można sprawdzić bezpośrednio na swoim profilu. Wystarczy z menu wybrać zakładkę ,,Ogólny”, a następnie przejść do zakładek ,,Polski Bon Turystyczny” i ,,Mój bon”. Znajdziemy tam stan naszego konta, oraz pozostałą do wykorzystania kwotę.

Koronawirus w Polsce