Polski Bon Turystyczny - są pierwsze płatności bonem

Od 1 sierpnia osoby uprawnione do bonu turystycznego mogą go aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po aktywacji mogą nim zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w podmiotach zarejestrowanych na PUE ZUS i wpisanych na listę przez Polską Organizację Turystyczną.

» Jak uzyskać bon turystyczny? Aktywuj go w PUE

Do godziny 12:00 osoby uprawnione aktywowały ponad 51 tys. bonów. Ich łączna wartość to ponad 44,6 mln zł. Uprawnieni wykonali już 179 płatności bonem na łączną kwotę 186,5 tys. zł.

Bon turystyczny - są pierwsze płatności

Źródło: shutterstock.com

Aby skorzystać z bonu turystycznego  nie trzeba składać wniosku. Wystarczy aktywować bon na PUE ZUS (w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon]).

Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby.

Lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.plwww.pot.gov.plwww.polska.travel. Na tą listę wpisało się już ponad 7,3 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego.

W przypadku pytań o bon turystyczny, zachęcamy do kontaktu ze specjalną całodobową infolinią dotyczącą Polskiego Bonu Turystycznego pod numerem telefonu 22 11 22 111, adres e-mail [email protected].

Więcej informacji o Polskim Bonie Turystycznym.

Źródło: ZUS.pl

Polski Bon TurystycznyKoronawirus w PolsceUrlop