Zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Do kiedy i w jaki sposób?

Iwona Maczalska

Przedsiębiorcy, którzy zanotowali nadpłatę składki zdrowotnej za 2022 rok oczekują na zwrot. Kiedy przypada ostateczny termin udzielenia zwrotu przez ZUS oraz w jaki sposób trafi on do płatnika?

» Zwrot nadpłaty zdrowotnej. Pokrycie przyszłych należności ZUS, rozliczenie na koncie płatnika

ZUS w oficjalnym komunikacie poinformował o bieżącym przekazywaniu płatnikom zwrotów z tytułu nadpłaconej w 2022 roku składki na ubezpieczenie zdrowotne. Do płatników trafiło już 316 mln zł. Kiedy mija ostateczny termin przekazania zwrotów oraz w jakiej formie są udzielane?

Kiedy zwrot nadpłaty zdrowotnej na koncie płatnika?

Źródło: shutterstock

Do kiedy ZUS przekaże zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej?

Choć oficjalnie poinformowano o przekazywanych przez ZUS zwrotach nadpłaty składki zdrowotnej, to przedsiębiorcy pytają, kiedy mija ostateczny termin ich przekazania wszystkim płatnikom. Okazuje się, że ZUS nie ma zbyt wiele czasu. Ostateczny termin mija w czwartek 3 sierpnia 2023 roku.

 

Zwrot składki zdrowotnej. Przypilnuj numeru konta bankowego

Przedsiębiorcy, którzy dotąd nie ujawnili numeru konta w ZUS, mogą spotkać się z trudnościami związanymi z otrzymaniem zwrotu składki zdrowotnej. Zwrot należności jest dokonywany przez ZUS na numer konta bankowego wskazanego na PUE ZUS. Warto zatem tam zajrzeć i zweryfikować, czy wskazane konto bankowe jest nadal aktualne. Więcej o tym w artykule ,, Zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej, potrzebny numer konta”.

Składka zdrowotnaZUS