ZUS: Harmonogram wypłat 14. emerytur

Iwona Maczalska

Znamy terminy wypłat 14. emerytur w 2023 roku. Pierwsze przelewy zostaną zrealizowane już 1 września. Nie będzie to jednak jedyny termin realizowania przelewów z ZUS. Kiedy 14. emerytury trafią na konta emerytów?

» 14. emerytura 2023. Kiedy i jaka kwota na rękę dla emeryta?

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że znana jest kwota 14. emerytury, która w tym roku trafi do kieszeni emerytów i rencistów. To jednak nie wszystko. Opublikowano również nowe rządowe rozporządzenie, które wskazywało, że 14. emerytura trafi na konta emerytów jeszcze we wrześniu. Kiedy będą realizowane przelewy? ZUS podał konkretne daty.

Terminy wypłat 14. emerytur 2023

Źródło: ZUS.pl

Daty przelewów z 14. emeryturą

Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych pierwsze przelewy z 14. emeryturą zostaną zrealizowane 1 września. To jednak nie wszystko. Kolejne terminy płatności nastąpią:

  • 5 września,
  • 6 września,
  • 10 września,
  • 15 września,
  • 20 września,
  • 25 września.

Oznacza to, że wszyscy emeryci i renciści powinni uzyskać swoje 14. emerytury najpóźniej do końca września. Jak tłumaczy ZUS ,, Pamiętaj, nie musisz składać żadnych wniosków. ZUS wypłaci dodatkowe roczne świadczenie z urzędu razem z Twoją emeryturą albo rentą”.

 

Jaka kwota 14. emerytury na przelewie z ZUS?

Wiemy, że 14. emerytura nie jest zwolniona z podatku PIT. Jaką zatem kwotę świadczenia uzyskają emeryci i renciści? Na ich konta trafi 2200 zł. Będzie to kwota netto już po odciągnięciu podatku PIT.

ZUSEmerytury