Kiedy wypłata 14. emerytury? Nowe rozporządzenie podpisane przez Premiera

Iwona Maczalska

Do Rządowego Centrum Legislacyjnego trafiło nowe, rządowe rozporządzenie, wskazujące termin wypłaty kolejnego rocznego świadczenia dla emerytów i rencistów w 2023 roku. Chodzi o wypłatę 14. emerytury. Rozporządzenie to zostało już podpisane przez Premiera Morawieckiego. Kiedy przelewy trafią na konto emerytów i rencistów?

» 14. emerytura z podatkiem PIT i składką zdrowotną. Ile na rękę dostaną emeryci?

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że znana jest kwota 14. emerytury, która w tym roku trafi do kieszeni emerytów i rencistów. To jednak nie wszystko. Opublikowano nowe rządowe rozporządzenie, które dokładnie precyzuje termin jego wypłaty. Kiedy 14. emerytura trafi na konta bankowe emerytów i rencistów?

Termin wypłaty 14. emerytury 2023

Źródło: shutterstock

2200 zł 14. emerytury dla emerytów i rencistów

W myśl rządowych zapowiedzi emeryci i renciści jeszcze w tym roku mogą liczyć na wypłatę tzw. 14. emerytury w kwocie 2200 zł netto. Jest to kwota po odciągnięciu podatku PIT. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule ,, 14. emerytura 2023. Kiedy i jaka kwota na rękę dla emeryta?”.

 

Wypłata 14. emerytury w 2023 roku jeszcze przed wyborami

Okazuje się, że emeryci uzyskają dodatkowe świadczenie z ZUS jeszcze przed październikowymi wyborami. Konkretny termin został uregulowany w rządowym rozporządzeniu w sprawie określenia miesiąca wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w 2023 r. Rozporządzenie to zostało już podpisane przez Premiera Morawieckiego. Wynika z niego, że 14-stka trafi do kieszeni emerytów i rencistów jeszcze we wrześniu.

 

Kiedy wypłata 14. emerytury?

Źródło: rcl.gov.pl

EmeryturyZUS