Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

ZUS: Emerytury i renty wypłacone jeszcze przed świętami

Redakcja PIT.pl

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury i renty jeszcze przed świętami. Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia.

» Emerytury bez PIT. Najczęstsze pytania i odpowiedzi Ministerstwa Rodziny

21 grudnia ZUS rozpoczyna przekazywanie świadczeń do emerytów i rencistów, którzy termin płatności mają ustalony na 25 dzień miesiąca. Dzięki temu otrzymają oni swoje pieniądze jeszcze przed świętami. Dotyczy to zarówno świadczeń przekazywanych przez listonosza, jak i tych, które trafiają na rachunki bankowe.

Emerytury i renty jeszcze przed świętami

Źródło: shutterstock

„Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie na rachunek bankowy, nie musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz” – mówi rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia. Przekazywanie tych świadczeń ZUS rozpocznie 28 grudnia.

Źródło: ZUS.pl

EmeryturyZUS