Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Senat chce zawieszenia poboru zaliczek na podatki dla przedsiębiorców

Iwona Maczalska 31.03.2020 11:27 (aktualizacja: )

Jedną z najważniejszych zmian zaproponowanych przez Senat w ramach tzw. tarczy antykryzysowej jest zwieszenie poboru zaliczek na podatki w trakcie trwania epidemii koronawirusa. To jedna ze 100 zmian zaproponowanych przez Senat podczas nocnych obrad.

» Posłowie odrzucili poprawki Senatu. Ustawa podpisana przez Prezydenta

Do późnych godzin nocnych odbywały się prace Senatu nad projektem tzw. tarczy antykryzysowej. Senat zaproponował aż 100 poprawek, które trafią teraz do Sejmu. Jak stwierdził marszałek Tomasz Grodzki ,,Senat usunął w pakietu ustaw tworzących tzw. tarczę antykryzysową wszystko to, co nie wiąże się bezpośrednio z walką z epidemią”.

Zawieszenie obowiązku zapłaty zaliczek na podatki

Jedną z kluczowych zmian zaproponowanych przez Senat w trakcie obrad było zniesienie obowiązku odprowadzania zaliczek na podatki oraz opłat przez firmy w trakcie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego, stanu epidemii, czy też stanu nadzwyczajnego. Zaległe podatki nie będą umarzane. Przedsiębiorcy będą musieli je uregulować nie wcześniej jednak niż w terminie 90 dni po zakończeniu trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego, stanu epidemii, czy też stanu nadzwyczajnego.

Warto podkreślić, że od niezapłaconych zaliczek i opłat nie będą naliczane odsetki za zwłokę.

Za przyjęciem uchwały w tej sprawie zagłosowało 75 senatorów, nikt nie był przeciwny, a jeden senator wstrzymał się od głosu. Aktualnie ustawa została skierowana do Sejmu, który rozpocznie głosowanie dziś o godzinie 13.

Koronawirus w PolscePodatek PIT