Rodziny wielodzietne będą zwolnione z PIT. Nowa poprawka do Polskiego Ładu

Iwona Maczalska

Pojawiły się dobre wieści dla rodzin wielodzietnych. W ramach najnowszej poprawki do Polskiego Ładu rodziny te mają zostać całkowicie zwolnione z podatku PIT.

Kilka miesięcy temi informowaliśmy o pracach nad zwolnieniem z podatku PIT rodzin wielodzietnych. Okazuje się, że propozycja ta ma szansę wejść w życie. Wszystko za sprawą najnowszej poprawki do ustawy Polski Ład, zaproponowanej przez partię Prawo i Sprawiedliwość.

Rodzina wielodzietna bez PIT - Polski Ład

Źródło: shutterstock

Jakie rodziny wielodzietne bez PIT?

Najnowsza poprawka wprowadzona przez posłów PiS do Polskiego Ładu zakłada zwolnienie z podatku PIT rodzin wielodzietnych. O jakie rodziny dokładnie chodzi? Poprawka zawiera dwa warunki. Pierwszym z nich jest posiadanie przez rodzinę co najmniej czwórki dzieci, drugim - uzyskanie dochodów, których suma nie przekroczy kwoty 170 tys. zł rocznie. Warto przy tym podkreślić, że chodzi tutaj o wspólne dochody rodziców.

Polski Ład - nowe przepisy na etapie projektu

Analizując przepisy ustawy Polskiego Ładu warto mieć na uwadze, że znajdują się one aktualnie wyłącznie na etapie projektu. Ustawa musi najpierw trafić pod obrady Sejmu i Senatu, a w następnym kroku trafić do podpisu Prezydenta. W toku prac systematycznie zgłaszane będą wszelakie poprawki – jak ta związana ze zwolnieniem z PIT rodzin wielodzietnych. Prawdopodobieństwo wejścia w życie akurat tej poprawki jest jednak duże. Jak zdradził bowiem poseł PiS Bartłomiej Wróblewski w trakcie rozmowy z Dziennikiem Gazetą Prawną - poprawka ta jest raczej przesądzona. Ostatnie słowo należy teraz do premiera Morawieckiego.

Polski ŁadMacierzyństwoUlga na dzieciPodatek PIT