Rodziny wielodzietne będą zwolnione z PIT. MF pracuje nad rozwiązaniem

Iwona Maczalska

Jest duża szansa na to, że już niebawem wszystkie rodziny wielodzietne będą całkowicie zwolnione z obowiązku opłacania podatku PIT. Resort finansów potwierdził, że pracuje nad stosownym rozwiązaniem. Ma ono zostać opracowane w ramach tzw. Nowego Polskiego Ładu.

» MF udostępniło kalkulator „Polskiego Ładu”. Kto zyska, a kto straci?

Jak donosi serwis Money.pl – Ministerstwo Finansów pracuje nad przepisami prawa, które mają umożliwić rodzinom wielodzietnym uniknięcie konieczności opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych. Jakie rodziny skorzystają z nowego rozwiązania?

Rodziny wielodzietne bez PIT. Nowy ład

Źródło: shutterstock

» Polski Ład: Klasa średnia zapłaci co miesiąc, by odzyskać dopiero po roku?

Jakie rodziny bez PIT?

Jakie rodziny skorzystają ze zwolnienia z podatku? Jak tłumaczy Money.pl chodzi o rodziny, które posiadają na wychowaniu czwórkę lub więcej dzieci. Zdaniem serwisu na nowych rozwiązaniach skorzystają najbardziej te rodziny, które będą miały do odprowadzenia za 2022 r. podatek wyższy niż 6924,12 zł, ponieważ tyle wynosi obecnie ulga prorodzinna na czworo dzieci.

MF - nowe przepisy w drodze

Resort finansów w korespondencji z serwisem Money.pl potwierdził, że będą prowadzone prace nad odpowiednimi przepisami prawa, które pozwoliłyby w jak najkrótszym czasie zwolnić rodziców rodzin wielodzietnych, z konieczności opłacania podatku PIT. Szczegóły nowych rozwiązań nie zostały jednak jeszcze zdradzone. Będą one realizowane w ramach tzw. Nowego Polskiego Ładu. Celem zmian ma być jednak nie tylko zachęcenie rodziców do powrotu na rynek pracy, lecz również zwiększenie prokreacji. 

 

Podatek PITUlga na dzieciPolski Ład