Rejestr PESEL w usłudze Twój e-PIT dla automatycznej ulgi na dzieci

Katarzyna Sudaj 13.02.2020 14:05 (aktualizacja: )

W tym roku usługa Twój e-PIT zostanie ulepszona przez MF dzięki zintegrowaniu z bazą numerów PESEL oraz systemem szkolnictwa wyższego. Dzięki temu dane dotyczące ulgi prorodzinnej zostaną automatycznie uzupełnione w rozliczeniu rocznym PIT za 2019 rok.

Już w grudniu 2019 roku dyrektor departamentu poboru podatków w Ministerstwie Finansów Dariusz Aniećko zapowiedział, że ulga na dzieci oraz inne dane automatycznie trafią do deklaracji rocznych przygotowanych w systemie KAS w ramach usługi Twój e-PIT.

Zintegrowanie Twojego e-PIT-a z rejestrem numerów PESEL oraz bazą uczelni wyższych pozwoli na automatyczne uwzględnienie w wygenerowanym rozliczeniu PIT za 2019 rok odliczeń na małoletnie dzieci oraz pełnoletnią młodzież uczącą się do ukończenia 26. roku życia.

Teraz w lutym resort finansów potwierdza przygotowanie tej funkcjonalności, publikując zapewnienia o połączeniu usługi Twój e-PIT z bazą PESEL.

ulga na dzieci automatycznie uzupełniana w usłudze Twój e-PIT

Źródło: Twitter MF i KAS

Twój e-Pit uwzględni ulgę na nowonarodzone dzieci z 2019 roku

Również ulga prorodzinna na dzieci urodzone w trakcie 2019 roku zostanie automatyczna wyliczona w zeznaniu przygotowanym przez system Krajowej Administracji Skarbowej w ramach usługi Twój e-PIT.

Ulga na dzieciTwój e-PITOdliczenia w PITRozliczenie roczneWspólne rozliczenie PITPIT-37