Ponad 91% podatników rozlicza PIT przez internet

Katarzyna Sudaj

19,8 mln deklaracji podatkowych PIT za 2021 r. złożono online. Elektronicznie rozlicza się prawie każdy z nas. 9 na 10 Polaków wysyła zeznanie PIT przez internet. Do urzędów skarbowych wysłano juz tylko 1,9 mln druków PIT w wersji papierowej.


Źródło: FORUM

Krajowa Administracja Skarbowa podsumowała dziś akcję rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych za 2021 rok. Resort finansów chwali się: "Mamy kolejny rekord. Polacy złożyli niemal 20 mln e-PITów." No tak, to trend obserwowany już od dobrych kilku lat - coraz przystępniejsze i bardziej intuicyjne programy do rozliczeń rocznych, ulepszana z roku na rok rządowa usługa Twój e-PIT i wchodzenie młodych pokoleń podatników przyzwyczajonych do cyfrowych usług prowadzi w jednym kierunku - coraz częściej rozliczamy PIT przez internet. W tym roku to już rekordowa liczba, bo 19,8 mln deklaracji podatkowych za 2021 r. złożonych elektronicznie. Większość z nich, bo aż 11,3 mln przez usługę Twój e-PIT.


Źródło: kanał MF na YouTube

Coraz więcej podatników zostawia rozliczenie PIT w rękach fiskusa

W tym roku to już rekordowa liczba, bo 19,8 mln deklaracji podatkowych za 2021 r. złożonych elektronicznie. Większość z nich, bo aż 11,3 mln przez usługę Twój e-PIT. Jednak tu od razu dodajmy, że tylko 6,3 mln zeznań PIT zostało samodzielnie wysłanych przez użytkowników usługi Twój e-PIT. Pozostałe 5 mlne-deklaracje to automatyczne akceptacje w systemie, po zakończeniu sezonu rozliczeń PIT. Czyli mija ustawowy termin (w tym roku to poniedziałek 2 maja 2022 roku) i "nietknięte" zeznania PIT-37 i PIT-38, których podatnicy nei roliczyli się w inny sposób, zostają automatycznie zaakceptowane przez KAS. 

 


Źródło:  Facebook MF

Rozliczenie roczneTwój e-PITPIT-37PIT-36Odliczenia w PIT