Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Ponad 410 tys. nowych profili na PUE ZUS. To trzykrotnie więcej niż zwykle

Katarzyna Sudaj

Koronawirus i ograniczenie bezpośredniego dostępu do oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, spowodowały, że klienci ZUS w marcu i kwietniu założyli niemal trzykrotnie więcej kont dostępu na PUE ZUS, niż przez pierwsze dwa miesiące tego roku.

ZUS poinformował, że od 1 marca do 5 maja 2020 r. klienci ZUS założyli prawie 411 tys. nowych profili. To prawie trzykrotny wzrost w stosunku do liczby profili założonych od stycznia do końca lutego tego roku.

Źródło: twitter ZUS

„Dzięki PUE można m.in. przejrzeć dane zgromadzone w ZUS, przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi. Przez PUE można również uzyskać dostęp do informacji o stanie konta ubezpieczonego oraz do informacji o wystawionych zwolnieniach lekarskich” – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

» Kontynuacja świadczenia postojowego - aktualny wniosek RSP-DK ze styczniową datą?

PUE ZUS to narzędzie, które umożliwia dostęp do usług elektronicznych świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki niemu można załatwić większość spraw przez internet – bez wychodzenia z domu.

» Co można załatwić w ZUS przez internet?

Na stronie internetowej www.zus.pl można znaleźć szczegółowe informacje, w jaki sposób założyć profil na PUE. Aby założyć profil, trzeba go zarejestrować i potwierdzić swoją tożsamość. Potwierdzić swoją tożsamość można na wiele sposobów, m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, podpisu kwalifikowanego, bankowości elektronicznej lub osobiście w każdej placówce ZUS.

» Od 4 maja placówki ZUS ponownie otwarte

Koronawirus w PolsceZUS