Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

ZUS przywraca bezpośrednią obsługę w oddziałach

Katarzyna Sudaj

W placówkach ZUS przywrócono standardową obsługę petentów. W salach obsługi klientów będzie można m.in. uzyskać informacje i porady oraz złożyć wnioski i dokumenty. Oczywiście z zachowanie zasad bezpieczeństwa.

Już przed weekendem majowym Zakład Ubezpieczeń Społecznych informował, że od poniedziałku 4 maja planuje przywrócić normalną obsługę petentów.

ZUS ponownie otwiera sale obsługi

Źródło: twitter

Co zrozumiałe, będą wymagane specjalne zabezpieczenia i środki ostrożności – zarówno po stronie klientów, jak i pracowników ZUS. Wszystkie osoby odwiedzające placówki ZUS muszą mieć zasłonięte usta i nos. Inaczej nie będą mogły wejść do sali obsługi klientów.

Obowiązkowo należy zachować odpowiedni odstęp między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 metra między osobami).

Klienci będą wpuszczani pojedynczo, bez osób towarzyszących. Wyjątkiem są osoby towarzyszące osobom z niepełnosprawnością, tłumacze języka migowego, pełnomocnicy lub rodzic z dzieckiem.

» Gdzie znaleźć decyzję w sprawie zwolnienia ze składek? Jest instrukcja ZUS

Nadal promuje się i zaleca zdalne załatwianie spraw urzędowych - również w ZUS, poprzez platformę PUE ZUS czy telefonicznie lub mailowo.

Koronawirus w PolsceZUS