Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Gdzie znaleźć decyzję w sprawie zwolnienia ze składek? Jest instrukcja ZUS

Iwona Maczalska

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował instrukcję opisującą, gdzie szukać decyzji w sprawie czasowego zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS. Chodzi o odpowiedź ZUS-u w sprawie wniosku RDZ złożonego przez przedsiębiorcę.

<< Tarcza 2.0: nowe wzory wniosków do ZUS o postojowe RSP-D i zwolnienie ze składek RDZ

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o przekazaniu pozytywnej decyzji w sprawie zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS dla ponad 436 tysięcy przedsiębiorców. Decyzja ta udzielana jest w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy usług elektronicznych ZUS-u.

Decyzję w sprawie zwolnienia z ZUS sprawdzisz w PUE ZUS

Przedsiębiorcy, którzy za pośrednictwem druku ZUS RDZ wnioskowali o czasowe zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS, decyzji organu szukać powinni bezpośrednio w platformie ZUS PUE.  Po rozpatrzeniu wniosku zostaną oni o tym fakcie poinformowani w drodze e-mail lub SMS-em – zgodnie z ustawieniami dokonanymi w profilu przedsiębiorcy.

Krok po kroku, czyli gdzie szukać decyzji ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom przygotował dokładną instrukcję poruszania się po platformie ZUS PUE, w celu odnalezienia decyzji związanej ze zwolnieniem ze składek ZUS. Zdaniem ZUS, aby odczytać korespondencję należy bezpośrednio po zalogowaniu do plarformy PUE ZUS kierować się do panelu ,,Ogólny" lub ,,Płatnik", a następnie w bocznym menu wybrać pozycję ,,Skrzynka odbiorcza".  


Źródło: ZUS.pl

Szczegółową instrukcję wskazującą, jak krok po kroku szukać decyzji ZUS znajdziesz tutaj. 

/na podstawie ZUS.pl

Koronawirus w PolsceZUS