Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Kontynuacja świadczenia postojowego - aktualny wniosek RSP-DK ze styczniową datą?

Iwona Maczalska 07.05.2020 11:20 (aktualizacja: )

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił wniosek RSP-DK skierowany do osób chcących wnioskować o kolejne świadczenie postojowe. Płatnicy mają jednak wątpliwości, czy aby na pewno jest to aktualna wersja wniosku. W druku wyświetla się bowiem data styczniowa. 

» Jak wypełnić wniosek o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Gdzie szukać aktualnego wniosku RSP-DK

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił najnowszą wersję wniosku służącego do ubiegania się o kontynuację świadczenia postojowego przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Wniosek RSP-DK o którym mowa można pobrać na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz korzystając z linka dostępnego tutaj.

» Dłuższe postojowe na nowych zasadach Tarczy 2.0

RSP-DK - aktualna wersja wniosku z datą styczniową?

Czytelnicy zgłaszają nam wątpliwości związane z pobranym ze strony ZUS wnioskiem RSP-DK. Jak twierdzą we wniosku udostępnionym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych widnieje automatycznie wpisana data złożenia wniosku: 09.01.2020 r.

Źródło: ZUS.pl

Uwagi płatników są zasadne. Po otwarciu wniosku RSP-DK dostępnego na stronie ZUS otwiera się druk z datą styczniową. Nie należy się jednak tym martwić, bowiem po zapisaniu pliku na dysku komputera data zostanie automatycznie zmieniona na bieżącą. Uwaga! Samo pobranie pliku może nie być wystarczające. Polecamy zapisanie pobranego pliku na pulpicie komputera. Wówczas data złożenia wniosku powinna zmienić się na bieżącą. 

Źródło: ZUS.pl

Jak złożyć wniosek RSP-DK?

Wniosek o kontynuację świadczenia postojowego RSP-DK można składać na trzy sposoby. Najwygodniejszym z nich jest skorzystanie z platformy usług elektronicznych PUE ZUS i złożenie wniosku w wersji elektronicznej bez konieczności wychodzenia z domu. Płatnicy składek, którzy nie posiadają dostępu do platformy mogą skorzystać z papierowej wersji wniosku i złożyć go osobiście w oddziale ZUS, bądź wysyłając druk listownie za pośrednictwem poczty.

Koronawirus w PolsceZUSHOTŚwiadczenie postojowe