Podatnicy informują o problemach technicznych usługi Twój e-PIT

Redakcja PIT.pl

Do końca rozliczeń podatkowych za 2020 r. zostały zaledwie 3 dni, a dziś czytelnicy redakcji PIT.pl informują o pojawiających się problemach technicznych z dostępem do strony logowania https://epit.podatki.gov.pl oraz o problemach ze złożeniem zaznania.

Podatnicy informują o problemach z działaniem aplikacji Twój e-pit

W godzinach wieczornych 19-20 otrzymaliśmy informacje o problemach ze złożeniem zeznania. Z aplikacji też następuje automatyczne wylogowanie w trakcie wypełniania deklaracji. Nasi czytelnicy piszą:

"Dobry wieczór, Usługa Twój e-PIT ma poważne problemy z działaniem. Nie ma możliwości złożenia zeznania podatkowego czy też przejrzenia wcześniejszych zeznań. Większość czasu pojawia się komunikat o ładowaniu dokumentów albo występujący komunikat o niepowodzeniu tego faktu z prośbą o ponowne zalogowanie się. Zostały ostatnie dni na wysłanie zeznań, a system nie działa."

"Nie działa e-pit https://urzadskarbowy.gov.pl/ Trwają prace serwisowe. Przepraszamy za niedogodności. Jak mamy się rozliczyć ?"

Podatnicy informują o problemach z rozliczeniem

Źródło:shutterstock

PIT za 2020 r. można złożyć również za pośrednictwem programu do rozliczeń lub w wersji papierowej

W związku z pojawiającymi się problemami technicznymi informujemy, że deklaracje można złożyć  elektronicznie  również za pośrednictwem programów do rozliczeń PIT oraz papierowo. Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Finansów trwają prace serwisowe. Miejmy nadzieje, że problemy z działaniem Twój e-PIT są chwilowe.

Prace serwisowe PIT

Źródło: Twitter Ministerstwo Finansów

[Aktualizacja 28.04.2021 r. godz. 18:30 informacja MF odnośnie problemów z funkcjonalnością aplikacji e-PIT

"Wystąpiły chwilowe problemy techniczne w usłudze Twój e-PIT, które zostały szybko zdiagnozowane i rozwiązane. Obecnie usługa działa prawidłowo. Monitorujemy działanie serwisu e-Urząd Skarbowy 24 h na dobę."]

 

Rozliczenie roczneTwój e-PITPodatek PITOdliczenia w PITPIT-36PIT-37