Nie działa już aplikacja e-Deklaracje Desktop. Wyślij PIT w e-pity

Katarzyna Sudaj

Niektórzy użytkownicy przyzwyczajeni do korzystania z aplikacji e-Deklaracje Desktop dopiero orientują się, że ministerstwo finansów przestało ją udostępniać. Jednak w wygodny sposób zeznanie podatkowe PIT można złożyć online w programie e-pity.


Źródło: screen własny

Być może nie do wszystkich podatników dotarł komunikat resortu finansów z końca ubiegłego roku informujący, że z dniem 31 grudnia 2021 roku MF przestaje udostępniać aplikację e-Deklaracje Desktop. Użytkownicy, którzy chcieli zachować deklaracje wysłane przez tą aplikację, musieli je zapisać jako pliki PDF. Urzędnicy podpowiadali, że po 1 stycznia 2022 roku będzie można wysyłać interaktywne druki przez bramkę e-Deklaracje , ale już z wykorzystaniem wtyczki (plug-in).

A jest łatwiejszy i wygodniejszy sposób. To program e-pity 2021. Można pobrać go w wersji desktop do instalacji lub wypełnić rozliczenie PIT online, bez instalowania oprogramowania. Program umożliwia również załadowanie danych podatnika z lat poprzednich oraz kwot dochodów i pobranych podatków z tegorocznego wstępnie rozliczonego zeznania w rządowej e-usłudze Twój e-PIT.

Rozliczenie roczneTwój e-PITOdliczenia w PITPIT-37