Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Narodowy Spis Powszechny tylko do 30 września. ZUS pomoże się spisać

Redakcja PIT.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych włączył się do promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. W placówkach działają już punkty, w których rachmistrze pomagają wypełniać ankiety spisowe. Poznaj listę punktów spisowych w placówkach ZUS.

» Narodowy Spis Powszechny. Czas tylko do 30 września

Na mocy porozumienia w placówkach ZUS w całej Polsce powstaną punkty spisowe, w których pracownicy lub współpracownicy Głównego Urzędu Statystycznego będą zachęcać Polaków do wypełnienia ankiet spisowych. Informacja o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań pojawi się także w mediach społecznościowych i Internecie ZUS. Dodatkowo na salach obsługi klientów w placówkach ZUS dostępne będą plakaty i ulotki przygotowane przez GUS. Pracownicy Zakładu wezmą z kolei udział w spotkaniach informacyjnych na temat spisu powszechnego.

ZUS pomoże się spisać

Źródło: shutterstock

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r i potrwa do 30 września 2021 r. (do tego dnia obowiązuje porozumienie między ZUS a GUS). Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Dane uzyskane w spisie są niezbędne do badań naukowych oraz tworzenia spójnych programów społecznych, socjalnych i planowania przestrzennego.

ZUS włącza się w ważne społecznie kampanie informacyjne, które prowadzą inne instytucje np. UOKiK czy MF. Zakład korzysta także ze wsparcia innych przy promowaniu swoich projektów. Tak było m.in. przy kampanii dotyczącej programu Dobry Start (300+), w którym wsparła nas Poczta Polska, KRUS oraz urzędy miast i gmin w całym kraju.

Lista punktów spisowych GUS w placówkach ZUS dostępna jest tutaj.

Źródło: ZUS.pl

ZUS