Myjnie samochodowe z obowiązkową kasą fiskalną od lipca 2022 roku

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów wydało projekt rozporządzenia nakładającego na właścicieli myjni samochodowych obowiązek posiadania kasy rejestrującej. Obowiązek rejestracji usług mycia i czyszczenia samochodów na kasie, ma wejść w życie 1 lipca 2022 roku. Kogo dokładnie obejmie?

3 grudnia Minister Finansów wydał projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. Projekt rozszerza grupę osób objętych obowiązkiem stosowania kas fiskalnych od lipca 2022 roku.

Cały projekt rozporządzenia dostępny jest tutaj.

Jakie myjnia samochodowe z kasą fiskalną od 1 lipca

Źródło: shutterstock

Jakie myjnie samochodowe z kasą fiskalną?

W myśl projektu rozporządzenia już od 1 lipca przyszłego roku właściciele myjni samochodowych oferujący usługi mycia i czyszczenia aut zobowiązani będą do rejestracji kas. O jakie myjnie chodzi? Jak informują projektodawcy ,,Przedmiotowy projekt rozporządzenia rozszerza zakres czynności objętych bezwzględnym obowiązkiem ewidencjonowania o usługi mycia, czyszczenia samochodów i podobne usługi (PKWiU 45.20.30.0), także usługi mycia, czyszczenia samochodów i podobnych usług przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta, które w systemie bezobsługowym przyjmują należność w bilonie lub banknotach, lub innej formie (bezgotówkowej). Do tych czynności nie będzie miało zastosowania również zwolnienie wskazane w poz. 40 załącznika do projektu”.

Uwaga! Obowiązek kas dla automyjni jednak później

Trwają prace legislacyjne nad zmianą rozporządzenia. Resort finansów jednak odsuwa w czasie obowiązkowe kasy. Paragon z kasy za usługę mycia i czyszczenia auta odbierzemy trzy miesiące później. Od kiedy nowe przepisy?

Kasy fiskalneVATPodatki 2022