Morawiecki: Polski Ład jest zły. Będą prace nad Polskim Ładem 3.0

Iwona Maczalska

Wszystko wskazuje na to, że księgowe po wprowadzeniu Polskiego Ładu 2.0 nie będą miały zbyt dużo czasu na odpoczynek od mętliku legislacyjnego, z jakim mamy ostatnio do czynienia. Jak zdradził Mateusz Morawiecki – Polski Ład jest zły, nowe przepisy będą uproszczone. Czy oznacza to zbilżające się, kolejne zmiany podatkowe?

» Polski ład 2.0 z podpisem Prezydenta, najważniejsze zmiany w PIT od 1 lipca 2022 r.

Podczas podcastu  ,,Przygody Przedsiębiorców” Premier Mateusz Morawiecki został poproszony o dokonanie oceny Polskiego Ładu. Premier nie oszczędzał w słowach. Negatywnie ocenił program Polski Ład, jednoznacznie nazywając go złym. „Przede wszystkim to mitręga po stronie księgowej”. To jednak nie wszystkie słowa Premiera.

Będziemy upraszczać Polski Ład 1.0 i 2.0

Źródło: shutterstock

Księgowe i przedsiębiorcy mają prawo do uproszczenia tego systemu

Premier Morawiecki podczas rozmowy powiedział również, że ,,Księgowi, przedsiębiorcy, wszyscy, którzy muszą rozliczać podatki: swoje, pracowników, mają prawo do prostoty, do uproszczenia tego systemu i to jest dzieło, które jest przed nami”. Oznacza to, że prawdopodobnie już teraz powinniśmy przyzwyczajać się do myśli, że Polski Ład 2.0 nie jest ostatnim, który musimy wprowadzić w życie. Szczegółów zmian jeszcze nie znamy. Będziemy o nich pisać na bieżąco. 

Polski ŁadZUSKwota wolna od podatkuSkładka zdrowotnaFormy opodatkowania