Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

MF czeka na uwagi od producentów oprogramowania w sprawie wirtualnych kas

Katarzyna Sudaj 31.01.2020 08:05 (aktualizacja: )

Resort finansów chce dostosować system kas online do fiskalizacji i przyjmowania danych z kas mających postać oprogramowania (kasy wirtualne). Opublikowano kolejny projekt rozporządzenia w tej sprawie.

Wczoraj pojawił się komunikat ministerstwa finansów, informujący o prowadzeniu prac nad dostosowaniem systemu kas online do fiskalizacji i przyjmowania danych z kas mających postać oprogramowania (kasy wirtualne). W związku z tym resort finansów zaprasza do współpracy wszystkich producentów zainteresowanych produkcją kas mających postać oprogramowania. Zgłoszenia i wszystkie inne sprawy z tym związane należy kierować na adres: [email protected]

Kolejny projekt rozporządzenia w sprawie wirtualnych kas

Komunikat MF jest następstwem opublikowania w Dzienniku Ustaw kolejnego projektu rozporządzenia dot. wirtualnych kas.  Kolejnego, gdyż pierwszy był z sierpnia 2019 roku.

» BCC: Kasy software'owe nie gwarantują przedsiębiorcom bezpieczeństwa

Kasy wirtualne dla sprzedaży poniżej 10 mln euro rocznie

Kasy wirtualne będą mogły być stosowane przez podatników, u których wartość sprzedaży bez podatku nie przekroczyła w co najmniej jednym z dwóch poprzednich lat podatkowych równowartości w złotych 10 milionów euro.

» Kto poniesie odpowiedzialność za sprawność kas opartych na oprogramowaniu?

Kasy fiskalne