MF:aplikacja e-Deklaracje Desktop dostępna tylko do 31 grudnia 2021 r.

Redakcja PIT.pl

31 grudnia 2021 roku przestaniemy udostępniać aplikację e-Deklaracje Desktop - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów. Dodano, że użytkownicy, którzy chcą mieć dostęp do deklaracji wysłanych przez aplikację, mogą je zapisać jako pliki PDF.

Aplikacja e-Deklaracje Desktop

Aplikacja e-Deklaracje Desktop to narzędzie, które umożliwia tylko osobom fizycznym (podatnikom, płatnikom) wysyłanie drogą elektroniczną deklaracji podpisanych "danymi autoryzującymi" (podpisem elektronicznym zapewniającym autentyczność deklaracji i podań opartym na danych autoryzujących). Aplikacja działa pod systemem Windows.

E-Deklaracje Desktop do 31 grudnia 2021 r.

Źródło:shutterstock

Od 1 stycznia 2022 r. aplikacja e-Deklaracje Desktop niedostępna

Resort finansów poinformował w przekazanym 15 lipca 2021 r. komunikacie, że od 1 stycznia 2022 roku na stronie podatki.gov.pl nie będą dostępne instrukcje i pliki instalacyjne aplikacji. Zaznaczono, że formularze (deklaracje oraz Urzędowe Potwierdzenia Odbioru – UPO), które znajdują się w zakładce „Moje rozliczenia”, można zapisać w formie PDF lub wydrukować. "Aby to zrobić, należy skorzystać z paska narzędzi Adobe Readera, który jest dostępny nad otwartym formularzem (po kliknięciu ikony dyskietki otworzy się okno z pytaniem o miejsce zapisania pliku, a po kliknięciu ikony drukarki – okno parametrów wydruku)".

Formularze interaktywne wysyłane przez bramkę e-Deklaracje – bez zmian

Zmiany nie dotyczą formularzy interaktywnych wysyłanych przez bramkę e-Deklaracje. Oznacza to, że formularze interaktywne będą nadal udostępniane i będzie je można wysyłać z wykorzystaniem wtyczki (plug-in).

Źródło: MF.gov.pl

Podatki 2021Twój e-PIT