Jakie druki PIT za 2020 rok należy złożyć do US do końca stycznia?

Iwona Maczalska

1 lutego 2021 roku mija termin złożenia niektórych deklaracji podatkowych do urzędu skarbowego. Mowa w szczególności o drukach skierowanych do płatników składek tj. PIT-11, PIT-8C, PIT-4R oraz PIT-8AR. Śpieszyć się powinni również duchowni na ryczałcie oraz osoby rozliczające się na zasadach karty podatkowej. 

Do dnia 1 lutego 2021 roku płatnicy podatku PIT zobowiązani są do rozliczenia swoich deklaracji podatkowych, a także do przekazania ich do urzędów skarbowych. Termin 1 lutego dotyczyć będzie w szczególności druków PIT-11, PIT-8C, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-R oraz informacji IFT. 

Jakie druki PIT do końca stycznia 2021 roku?

Źródło: shutterstock

Kiedy mija termin złożenia PIT-11, PIT-8C, PIT-4R, PIT-8AR?

W 2021 roku ostateczny termin złożenia elektronicznej wersji druku PIT-11, PIT-8C, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-R oraz IFT mija 1 lutego. Jest to jednak wyłącznie termin dotyczący wysyłki druków do urzędu skarbowego. Termin przesłania deklaracji PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz informacji IFT do podatników jest dłuższy. W 2021 roku upłynie on dopiero 1 marca. 

 

Karta podatkowa oraz dochody duchownych również do 1 lutego

Termin 1 lutego dotyczy również podatników rozliczających się na druku PIT-16A, czyli uzyskujących dochody opodatkowane w formie karty podatkowej, a także osób duchownych rozliczających się na druku PIT-19A.

Więcej o obowiązkach i terminach dotyczących płatników można znaleźć w poradniku PŁATNIK PODATKU PIT

 

Rozliczenie rocznePIT-11Płatnik PITPodatek PIT