Zawiadomienie o składce wypadkowej udostępnione na PUE ZUS

Blisko 8 milionów Polaków korzysta już z aplikacji mObywatel. To aplikacja, która powstała, aby każdy mógł mieć cyfrowe wersje dokumentów w swoim telefonie. Pozwala ona potwierdzić swoją tożsamość, okazać prawo jazdy, sprawdzić wystawione e-recepty. Jednak w obecnym stanie prawnym zawarte w nim dokumenty nie są w pełni zrównane z analogicznymi dokumentami wydanymi i funkcjonującymi w formie tradycyjnej. Czas to zmienić - poinformował Adam Andruszkiewicz Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera.
» Zgubiłeś lub zniszczyłeś dowód osobisty podczas majówki? Co robić?
Do wykazu Prac Legislacyjnych i Programowych Rady Ministrów wprowadzony został projekt ustawy a aplikacji mObywatel. W ciągu tygodnia projekt ma zostać zamieszczony na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister Adam Andruszkiewicz przedstawił główne założenia projektu ustawy o aplikacji mObywatel. Ustawa w pełni zrówna w skutkach prawnych dokument tożsamości w aplikacji mObywatel z tradycyjnym dowodem osobistym - podkreślił podczas konferencji Adam Andruszkiewicz Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera.
Źródło: shutterstock
Główne założenia projektowanych zmian:
Dzięki posiadaniu aplikacji mObywatel:
Statystyki pobrań aplikacji mObywatel:
Źródło: ministerstwo cyfryzacji