Czas pracy w lipcu 2022 roku. Kolejny długi weekend dopiero w sierpniu

Iwona Maczalska

Czas pracy pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy w lipcu będzie porównywalny z czerwcem. Pracownicy, którzy nie skorzystają w tym miesiącu z wakacyjnego urlopu przepracują aż 168 godzin. Na długi weekend będzie trzeba jednak jeszcze poczekać.

» Dni wolne od pracy - Wymiar czasu pracy 2021 - 2022

W lipcu w pełni rozpoczęliśmy sezon wakacyjny. Wielu pracowników planuje już swoje urlopy zastanawiając się, kiedy udać się na letni wypoczynek w lipcu, czy sierpniu. Jeśli chcesz skorzystać z dłuższego weekendu warto poczekać do sierpnia. Wtedy bowiem przypada dodatkowe święto kościelne w normalnym dniu pracy.

 Czas pracy w lipcu 2023 / długi weekend sierpniowy

Źródło: shutterstock

Wymiar czasy pracy w lipcu 2022 roku

Zgodnie z kalendarzem 2022 roku  pracownicy w miesiącu lipcu przepracują 168 godzin w trakcie 21 dni. Jest to porównywalna liczba godzin pracy do miesiąca czerwca.

MiesiącŚwiętaLiczba godzin pracyLiczba dni pracy
Lipiecbrak16821
Sierpień15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny17622

Źródło: PIT.pl / Opracowanie własne

Kiedy długi weekend?

Pracownicy chcący skorzystać z długiego weekendu muszą poczekać do sierpnia. W lipcu bowiem nie przypada żadne święto, które obniżałoby wymiar czasu pracy.

Długi weekend sierpniowy przypadnie w terminie 13-15 sierpnia. Wszystko za sprawą święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które w 2022 roku przypadnie w poniedziałek 15 sierpnia.

UrlopWymiar czasu pracyKodeks pracy