Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

1% podatku dla OPP w usłudze Twój e-PIT

Iwona Maczalska 16.02.2020 18:30 (aktualizacja: )

Podatnicy rozliczający się za pośrednictwem usługi Twój e-PIT mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz dowolnej organizacji OPP. W usłudze Twój e-PIT podatnik będzie miał automatycznie wskazaną organizację, której przekazał 1% swojego podatku w roku ubiegłym. 1% podatku przekażą także emeryci i renciści.

<< Już w sobotę o północy startuje usługa Twój e PIT

W rocznych rozliczeniach PIT za 2019 rok, składanych w 2020 roku za pośrednictwem serwisu Twój e-PIT, podatnik podobnie jak w roku ubiegłym ma możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Taką możliwość będą mieli również emeryci i renciści.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Przekaż 1% podatku na rzecz OPP 

Podatnik rozliczający roczne zeznanie PIT za pośrednictwem rządowej usługi Twój e-PIT będzie miał możliwość przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego. Jeżeli jednak podatnik dokonał przekazania 1% podatku w roku ubiegłym – w bieżących rozliczeniach PIT podatnik będzie miał automatycznie wskazaną Organizację Pożytku Publicznego, na rzecz której przekazał w 2019 roku 1% podatku – pod warunkiem, że organizacja ta nadal widnieje w wykazie OPP.

Podatnik ma również prawo zmiany Organizacji Pożytku Publicznego. Aby to zrobić musi zmienić numer KRS oraz cel szczegółowy organizacji.

Jak przekazać 1% podatku za pośrednictwem usługi Twój e-PIT?

Sposób postępowania przy przekazywaniu 1% podatku uzależniona jest od tego, czy podatnik w tym roku przekazuje podatek po raz pierwszy, czy robił to już w roku ubiegłym i chce zmienić OPP.

Zaraz po zalogowaniu na głównym ekranie usługi Twój e-PIT podatnik zobaczy informację o Organizacji Pożytku Publicznego.

Jeżeli przekazuje 1% podatku po raz pierwszy należy wybrać z listy OPP numer KRS interesującej podatnika organizacji, a także wskazać cel szczegółowy.

Jeżeli podatnik przekazał już 1% podatku w roku ubiegłym i chce dokonać zmiany zobowiązany jest wybrać opcję ,,Zmieniam organizację”, a następnie wybrać z listy OPP numer KRS organizacji na rzecz której chce w 2020 roku przekazać 1% podatku. Przy wyborze organizacji OPP można wskazać również cel szczegółowy.

1% podatku w usłudze Twój e-PIT również dla emerytów i rencistów

Minister Finansów przypomina, że również emeryci i renciści mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji OPP. W tym celu został udostępniony druk PIT-OP, dzięki któremu będą oni mogli wskazać organizację bez potrzeby wypełniania całego zeznania PIT za 2019 rok.

1 procent dla OPPRozliczenie roczne