Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

ZUS radzi, jak krok po kroku założyć konto na PUE

Iwona Maczalska

ZUS zachęca do założenia konta w platformie PUE ZUS. Dzięki niemu można nie tylko aktywować bon turystyczny, lecz również złożyć wniosek o przyznanie świadczenia 500+, czy wyprawkę szkolną 300+. Jak zalogować się do PUE? ZUS tłumaczy, jak to zrobić krok po kroku.

Każdy, kto jeszcze nie posiada konta w platformie PUE ZUS powinien go założyć. Dzięki niemu można bowiem bez wychodzenia z domu załatwić szereg formalności urzędowych. Mowa m.in. o elektronicznym składaniu wniosku o świadczenia wypłacane z ZUS, tj. 500+, czy wyprawkę szkolną 300+. To jednak nie wszystko. Konto na PUE umożliwi również aktywację bonu turystycznego, sprawdzenie swojego konta ZUS, czy sprawdzenie informacji o swoim ubezpieczeniu zdrowotnym. Aby się jednak zalogować należy dokonać rejestracji.

Instrukcja ZUS jak krok po kroku założyć profil na PUE

Źródło: ZUS.pl

Profil zaufany, czy konto bankowe? Sposoby rejestracji do PUE ZUS

Założyć konto w Platformie Usług Elektronicznych (PUE) można w kilku prostych krokach:

  1. Wejść na stronę ZUS.pl i kliknąć w przycisk ,,Zarejestruj w PUE” (zanajdujący się w górnej części serwisu),
  2. Z dostępnych sposobów rejestracji wybrać opcję ,,< Dla Ciebie",
  3. Rejestracja profilu może odbyć się na trzy sposoby:
    - poprzez profil zaufany,
    - poprzez kwalifikowany podpis elektroniczny,
    - poprzez Twoją Bankowość Elektroniczną.

Jeżeli nie masz profilu zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz nie dysponujesz bankowością elektroniczną wybierz żółty przycisk ,,Zarejestruj się”, a następnie wypełnij formularz. W przypadku tego typu rejestracji konieczna będzie wizyta w ZUS, w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Tożsamość należy potwierdzić nie później niż w terminie 7 dni od dnia dokonania rejestracji.

Źródło: ZUS.pl

Konto bankowe - najszybszy sposób na rejestrację w PUE

Najszybszym sposobem rejestracji w PUE ZUS, bez konieczności odbywania wizyty w placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jest rejestracja za pośrednictwem Twojej Bankowości Elektronicznej.

Aby to zrobić, przy wyborze sposobu rejestracji należy wybrać opcję ,,Twoja Bankowość Elektroniczna”, a następnie wybrać ikonę obsługującego Cię banku. Po przekierowaniu na stronę bankowości elektronicznej, należy zalogować się w taki sam sposób, jak do swojego konta w banku. Po zalogowaniu i potwierdzeniu danych system automatycznie przekieruje Cię do platformy PUE.

Zalogować się do platformy PUE możesz również bezpośrednio z Twojej bankowości elektronicznej, klikając w odpowiednią ikonę na stronie swojego banku.

Rejestracja za pomocą profilu zaufanego

Opcja rejestracji za pomocą profilu zaufanego skierowana jest w szczególności do osób posiadający profil zaufany. Po wybraniu przycisku ,,PROFIL ZAUFANY/LOGIN.GOV.PL” zostaniesz przekierowany na stronę login.gov.pl. Uwaga! Osoby posiadające dowód osobisty z warstwą elektroniczną, czyli tzw. e-dowód mogą również zalogować się do PUE ZUS, bez konieczności dodatkowego potwierdzania tożsamości. Dzięki e-dowodowi osobistemu można sprawnie logować się do portali administracji publicznej oraz elektronicznie podpisywać dokumenty.

Rejestracja za pomocą Kwalifikowanego Podpisu Elektronicznego

Jeżeli posiadasz Kwalifikowany Podpis Elektroniczny możesz wybrać również ten sposób rejestracji do PUE. Po wybraniu tej opcji zostaniesz przekierowany na stronę rejestracji, za pośrednictwem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Zgodnie z instrukcją należy umieścić kartę w czytniku kart kryptograficznych, a następnie nacisnąć przycisk ,,Podpisz oświadczenie”.

Masz problem z rejestracja do PUE? Skorzystaj z instrukcji ZUS

Masz problem z założeniem konta w PUE? Skorzystaj z instrukcji przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Instrukcja w sposób bardzo szczegółowy opisuje, jak krok po kroku poruszać się po platformie PUE, w celu zarejestrowania w platformie oraz zalogowania. Instrukcja dostępna jest tutaj.

Uwaga! Po prawidłowym wypełnieniu formularza rejestracyjnego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyświetla okno z informacją o pomyślnej rejestracji profilu. Wiadomość z loginem zostaje wysłana również na podany w formularzu adres e-mail.

ZUSNiski ZUSPolski Bon Turystyczny