Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

ZUS przeszkoli małych i średnich przedsiębiorców z kontroli zwolnień lekarskich

Katarzyna Sudaj

Na kwietniowym posiedzeniu Rady Przedsiębiorców odbędzie się otwarte dla wszystkich właścicieli mikro, małych i średnich firm szkolenie z ekspertem ZUS z zakresu uprawnień pracodawców do kontrolowania prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich przez pracowników.

10 kwietnia odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Przedsiębiorców działającej przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Będzie ono otwarte dla wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców. W agendzie jest zaplanowany warsztat z ekspertem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na temat kontroli zwolnień lekarskich przez małych i średnich przedsiębiorców.

Zjawisko absencji chorobowej pracowników jest coraz powszechniejsze, a w 2018 roku pracodawcy sfinansowali wynagrodzenia chorobowe w kwocie o 600 milionów złotych wyższej niż w poprzednim roku. Wydaje się więc naturalnym, że przedsiębiorcy powinni być zainteresowani ujawnianiem przypadków nieuzasadnionej absencji. Szkolenie prowadzone przez eksperta ZUS ma zapoznać właścicieli firm z metodami skutecznej kontroli zwolnień lekarskich swoich pracowników.

Posiedzenie Rady Przedsiębiorców rozpocznie się 10 kwietnia o godzinie 11:30 w Sali pod Kopułą w budynku Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii przy pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja na stronie: https://rzecznikmsp.gov.pl/index.php/rejestracja-na-rade-przedsiebiorcow/.

ZUS prostuje: Pracodawca ma prawo, a nie obowiązek kontroli pracownika na zwolnieniu lekarskim 

Co jeszcze na kwietniowym posiedzeniu Rady Przedsiębiorców?

Jak podaje Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, uczestnicy posiedzenia Rady Przedsiębiorców będą mieli okazję zapoznać się również szczegółowo z działaniem i obsługą portalu biznes.gov.pl, o którym opowiedzą przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Z kolei dr Radosław Bulejak z Business Centre Club poruszy temat stosowania zasad Prawa przedsiębiorców przez organy Krajowej Administracji Skarbowej, a Fundacja Firmy Rodzinne przybliży europejski program wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorców „Early Warning Europe”.

Szczegółowa tematyka posiedzenia Rady Przedsiębiorców 10 kwietnia 2019 r.:

  1. Praktyka stosowania zasad Prawa przedsiębiorców przez organy Krajowej Administracji Skarbowej – dr Radosław Bulejak, Business Centre Club, Zespół ds. Ordynacji Podatkowej
  2. Prezentacja portalu biznes.gov.pl – Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
  3. Prezentacja PARP
  4. Europejski program wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorców Early Warning Europe – Fundacja Firmy Rodzinne
  5. Warsztat nt. kontroli zwolnień lekarskich przez małych i średnich przedsiębiorców – ZUS

ZUSMacierzyństwoKodeks pracyFormy zatrudnienia