Wnioski o zwolnienie z ZUS nadal dostępne. Za jakie miesiące można ubiegać się o zwolnienie?

Iwona Maczalska

Przedsiębiorcy zainteresowani skorzystaniem ze zwolnienia ze składek ZUS w ramach Tarczy 9.0 nadal mogą składać wnioski przez PUE ZUS. Jakich miesięcy dotyczy zwolnienie?

» Wnioski o niektóre formy pomocy z tarczy antykryzysowej tylko do 10 czerwca 2021 r.

Tylko do 30 czerwca przedsiębiorcy chcący uzyskać zwolnienie z ZUS na podstawie Traczy 9.0 mogą składać wnioski za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Jakich miesięcy dotyczy aktualnie obowiązujące zwolnienie z ZUS?

Złóż wniosek o zwolnienie z ZUS przez PUE

Źródło: FORUM

Zwolnienie z ZUS. Za jakie miesiące?

Aktualnie przedsiębiorcy mają jeszcze możliwość wystąpienia o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za miesiąc styczeń 2021 r., za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r., za luty 2021 r., za marzec i kwiecień 2021 r. lub za kwiecień 2021 r. Prawo do zwolnienia uzależnione jest od kodu PKD działalności gospodarczej. Szczegółowe kody, uprawniające do skorzystania ze zwolnienia znajdziesz w artykule ,, Tarcza 9.0 zmiany we wnioskach o świadczenia z ZUS od 4 maja 2021 r.".

Jaki wniosek o zwolnienie ze składek ZUS?

Wnioskiem służącym wnioskowaniu o zwolnienie ze składek ZUS za wspomniane miesiące, jest wniosek RDZ-B7. Można złożyć go wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy PUE ZUS. Jeśli masz problem z odnalezieniem wniosku i poprawnym jego wypełnieniem, skorzystaj z instrukcji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczącej wypełniania wniosku RDZ-B7 dostępnej tutaj.

Do kiedy wnioski o zwolnienie z ZUS?

Przedsiębiorcy nie powinny zwlekać ze składaniem wniosków o zwolnienie z ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina bowiem, że ,,Najpóźniej możesz złożyć wniosek do 30 czerwca 2021 r.”. Wnioski złożone po tym terminie będą negatywnie rozpatrywane przez ZUS.

 

Zwolnienia z ZUSKoronawirus w Polsce