Umorzone subwencje z PFR bez podatku. Rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw

Iwona Maczalska

Minister Finansów podpisał rozporządzenie zwalniające z podatku PIT i CIT umorzone subwencje z PFR, wypłacone w ramach Tarczy Finansowej 1.0. i 2.0. Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

» To już pewne. Umorzone subwencje z PFR 1.0 i 2.0 bez podatku PIT i CIT

To już pewne. Przedsiębiorcy nie muszą martwić się koniecznością zapłaty podatku PIT lub CIT w związku z umorzeniem wypłaconej im subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju. Rozporządzenie zwalniające subwencje z podatku zostało bowiem opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Rozporządzenie o PFR w Dz.U.

Źródło: dziennikustaw.gov.pl

Rozporządzenie Ministra Finansów w Dzienniku Ustaw

Rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 16 lipca 2021 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od dochodów (przychodów) z tytułu umorzenia subwencji finansowej lub finansowania preferencyjnego udzielonych przez Polski Fundusz Rozwoju (Dz.U. 2021 poz. 1316) zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 19 lipca. Można je przeczytać tutaj.

PFR bez podatku. Jakie dochody? Co z kosztami?

Zaniechanie poboru podatku od umorzonych subwencji, wprowadzone wspomnianym rozporządzeniem ma zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od dnia 1 czerwca 2021 roku do dnia 31 grudnia 2022 r. To jednak nie wszystko. Jak poinformowało Ministerstwo Finansów ,, Wydatki pokryte środkami z subwencji podlegać mogą zaliczeniu do podatkowych kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych także w okoliczności zaniechania poboru podatku od dochodów z umorzonej subwencji”.

 

 

Tarcza finansowa PFRKoronawirus w PolsceHOT