Twój e-PIT nieczynny do 14 lutego

Katarzyna Sudaj

Zaczyna się niemal dwutygodniowa przerwa techniczna w funkcjonowaniu rządowej usługi Twój e-PIT. W tym roku prace serwisowe w ramach przygotowania do rozliczenia zeznania rocznego PIT za 2022 rok będą trwały wyjątkowo długo. Usługa ponownie zostanie włączona dopiero 15 lutego 2023 r.


Źródło: shutterstock.com

Rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska poinformowała PAP, że w dniach od czwartku 3 lutego do wtorku 14 lutego 2023 r. będą prowadzone prace techniczne i rządowa usługa Twój e-PIT będzie niedostępna.


Źródło: podatki.gov.pl

Tak długi okres serwisowania jest związany z przygotowaniami do wgrania wiadomości z informacji PIT-11, PIT-8C przekazanych przez pracodawców do urzędów skarbowych do końca stycznia.

Teraz na podstawie tych informacji zostaną wygenerowane rozliczenia dla podatników: głównie PIT-37, ale również częściowo PIT-28, PIT-36.

Jest to ogromna operacja informatyczna, by wgrać później taka ilość danych do usługi Twój e-PIT.

Nie czekaj na MF, rozlicz się już dziś online

Bramki e-deklaracji MF są czynne już od 12 stycznia br. Nie trzeba czekać na przygotowanie wstępnie wypełnionego zeznania PIT w rządowej usłudze. Już dziś można w prosty i intuicyjny sposób rozliczyć dochody z 2022 roku w bezpłatnym programie e-pity 2022, który od wielu lat rekomenduje Redakcja PIT.pl.

 

Pozostałe usługi w serwisie e-Urząd Skarbowy są dostępne.

 

Twój e-PITRozliczenie roczne