Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Twój e-PIT: Kiedy pojawi się informacja o statusie zwrotu nadpłaty z PIT?

Katarzyna Sudaj 06.03.2020 09:47 (aktualizacja: )

W usłudze Twój e-PIT podatnicy nadal nie mają podglądu statusu zwrotu podatku, choć ministerstwo finansów obiecało, że możliwość sprawdzenia stanu zwrotu PIT pojawi się pod koniec lutego. Mamy już 6. marca, a tej informacji nadal brak.

[aktualizacja 9 marca 2020 r., godz. 13:35]:Już jest! Sprawdź stan zwrotu nadpłaty podatku w Twój e-PIT

Jeszcze przed uruchomieniem usługi Twój e-PIT, czyli przed 15 lutego 2020 roku minister finansów w wywiadzie dla Państwowej Agencji Prasowej zapowiadał, że po zalogowaniu do usługi będzie możliwości sprawdzenia stanu zwrotu nadpłaconego podatku z rozliczenia rocznego. Informacja ta miała być dostępna w systemie już od końca lutego.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Jednak nie została uruchomiona w pierwotnie zapowiadanym terminie, a 28 lutego na profilu usługi Twój e-PIT opublikowano taką informację: „Intensywnie pracujemy nad udostępnieniem w usłudze #TwójePIT możliwości sprawdzenia na jakim etapie jest zwrot nadpłaty podatku przez urząd skarbowy. Wiemy, że na nią czekacie. Jak tylko zostanie udostępniona od razu o tym poinformujemy. Prosimy o cierpliwość.”

opóźnienie Twój e-PIT informacja o statusie zwrotu

Źródło: FB, profil Twój e-PIT

 

Twój e-PITRozliczenie rocznePIT-37Odliczenia w PIT