Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Sprawdź w PUE status swojego wniosku o wypłatę świadczenia postojowego

Iwona Maczalska 26.05.2020 13:03 (aktualizacja: )

Przedsiębiorcy, którzy zawnioskowali o wypłatę świadczenia postojowego nie mogą doczekać się informacji, kiedy postojowe wpłynie na ich konto. Pomocna w tym zakresie może okazać się platforma PUE, w której sprawdzisz szczegóły złożonego przez Ciebie wniosku.

Masz problem ze sprawdzeniem statusu złożonego wniosku w PUE ZUS? ZUS radzi jak rozwiązać ten problem. Więcej na ten temat w artykule ,,Problemy ze sprawdzeniem statusu wniosku o postojowe w PUE".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o uruchomieniu dodatkowych funkcji w PUE. W platformie dodana została możliwość podglądu szczegółów złożonych wniosków o świadczenie postojowe.

» ZUS: Nowe wnioski RDZ i RSP-D dostępne już w PUE

Status wniosku i data wypłaty postojowego w PUE

Status złożonego wniosku jest jedną z informacji, jaką można uzyskać na temat złożonego przez siebie wniosku, logując się do platformy usług elektronicznych PUE. Oprócz statusu wniosku znaleźć możemy również inne informacje. Są nimi:

  1. Data wpływu wniosku,
  2. Kanał wpływu wniosku,
  3. Symbol wniosku,
  4. Status wniosku,
  5. Data wypłaty świadczenia,
  6. Kwota świadczenia postojowego,
  7. W przypadku odmowy – datę wydania decyzji odmownej.

Jak twierdzi ZUS ,, Funkcja ta jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski typu RSP-D, RSP-DK, RSP-C i RSP-CK. Informacje są prezentowane w zakładce Ubezpieczony, Świadczeniobiorca i Płatnik w bocznym menu [Dokumenty i Wiadomości] w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

» Tarcza 4.0: Treść projektu ustawy trafiła do Sejmu

Jak krok po kroku sprawdzić szczegóły wniosku o postojowe

Szczegóły złożonych wniosków RSP-D, RSP-DK, RSP-C oraz RSP-CK znaleźć można w zakładce ,,Ubezpieczony, Świadczeniobiorca lub Płatnik” platformy PUE. W bocznym  menu wybrać należy ,,Dokumenty i wiadomości’’ – ,,Tarcza antykryzysowa – wnioski’.  


Źródło: ZUS.pl

Aby ułatwić poszukiwania Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował szczegółową instrukcję wskazującą, gdzie krok po kroku szukać szczegółów złożonych przez siebie wniosków. Cała instrukcja ZUS dostępną jest do pobrania na stronie ZUS.pl oraz tutaj.

/ na podstawie ZUS.pl

Świadczenie postojoweKoronawirus w PolsceHOT