Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Sejm uchwalił Tarczę 2.0. Ustawa trafiła do Senatu

Po północy przegłosowano w Sejmie rządową ustawę o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Teraz Tarczą 2.0 zajmie się Senat.

Sejm przyjął Tarczę 2.0

Źrodło: Twitter

Po północy odbyło się w Sejmie głosowanie, w którym posłowie uchwalili z poprawkami rządowy projekt ustawy antykryzysowej tzw. Tarczę 2.0. Przyjęto 7 z 77 poprawek, w tym cztery autorstwa PiS i trzy KO (m.in. przedłużenie ważności legitymacji studenckich, co pozwala na zawieszenie spłaty kredytu studenckiego na pół roku).

Wprowadzono tzw. "wakacje składkowe" dla firm zatrudniających do 49 osób. To oznacza ulgę w ZUS polegającą na opłacaniu składek ubezpieczeniowych za pracowników tylko w połowie ich wysokości.

Rząd chce walczyć ze skutakmi koronawirusa także poprzez zwiększenie dostępności pożyczek dla firm.

Podczas obowiązkowej kwarantanny, rolnikom i pomagającym im domownikom będzie przysługiwał zasiłek w wysokości 50 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Przypomnijmy, że do wczoraj w ramach Tarczy antykryzysowej spłynęło już 340 tys. wniosków, w tym 250 tys. dotyczących zwolnienia ze składki ZUS, 56 tys. wniosków o postojowe oraz 31 tys. wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców.

Koronawirus w Polsce