PUE ZUS - webinarium dla płatników składek

Redakcja PIT.pl

Zgodnie z przepisami [1] od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. PUE ZUS umożliwia dostęp online do wielu usług ZUS, jest źródłem informacji i umożliwia samodzielne tworzenie dokumentów, dlatego warto założyć swój profil jak najszybciej.

» Jak założyć konto na PUE ZUS [Instrukcja]

PUE ZUS pozwala załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie. Płatnicy składek mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik, która jest przeznaczona do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników, mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).

» Od 1 stycznia 2023 r. konto na PUE ZUS obowiązkowe dla płatników składek

Webinarium o PUE ZUS

Źródło: ZUS.pl

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o funkcjach PUE ZUS, ZUS zaprasza na bezpłatne webinaria Praktyczne informacje o PUE ZUS. Podczas webinarium eksperci z ZUS opowiedzą i pokażą, jak korzystać z profilu płatnika na PUE ZUS.

Webinarium będzie zorganizowane na platformie Webex: 13 grudnia 2022 r. w godz. 9.00–10.30.

https://zus.webex.com/zus/j.php?MTID=me5400724cda7ed813a367bc1df571a91

Na webinarium nie trzeba się zapisywać, jest otwarte dla wszystkich chętnych. Aby dołączyć do spotkania, trzeba użyć linku. Nie trzeba mieć zainstalowanej żadnej specjalnej aplikacji – wystarczy przeglądarka z dostępem do internetu.

[1]  Obowiązek założenia konta na PUE ZUS wynika ze zmian w prawie (art. 1 pkt 15 i art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, Dz. U. poz. 1621).

Źródło: ZUS

ZUSSkładka zdrowotna