Problemy z nowym certyfikatem w Płatniku ZUS

Katarzyna Sudaj

Już pod koniec sierpnia ZUS informował o konieczności korzystania od 2 września br. z nowego certyfikatu ZUS w programie Płatnik. Ale w poniedziałek 5 września sporo użytkowników tego programu zgłaszało kłopoty techniczne.


Źródło: shutterstock.com

Dotychczasowy certyfikat PE-2-ZUS-EWD 2 września 2022 r. stracił ważność. Natomiast właściwy certyfikat jest niezbędny dla prawidłowego działania aktualizacji i komunikacji programu Płatnik z systemem informatycznym ZUS.

Już w weekend nasi czytelnicy zaczęli alarmować, że są kłopoty techniczne z prawidłową instalacją nowego certyfikatu ZUS, czego wyraz dali w komentarzach pod artykułem:

W poniedziałkowy wieczór nowa metryka dla Płatnika ZUS

Wobec tych kłopotów, w poniedziałek 5 września 2022 r. na stronie internetowej ZUS-u pojawił się komunikat, że dopiero w godzinach wieczornych nastąpi wdrożenie nowej metryki dla wersji 10.02.002 programu Płatnik. Od 18:00 do 23:30 mogły pojawiać się w programie Płatnik ograniczenia w komunikacji elektronicznej z ZUS. Metryka jest automatycznie pobierana podczas aktualizacji. Dopiero to rozwiązuje wcześniejsze probemy.

ZUSNiski ZUS