Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

PIT-37 za 2020 rok. Gdzie znajdę kwotę zwrotu PIT?

Iwona Maczalska

Podatnicy rozliczający PIT za 2020 rok często zastanawiają się, w której rubryce znajdą dokładką kwotę podatku podlegającego zwrotowi. Wyjaśniamy, gdzie szukać informacji o nadpłaconym podatku PIT za 2020 rok.

Na podatnikach ciąży obowiązek rozliczenia osiągniętych dochodów w całym 2020 roku. Choć do końca ostatecznego terminu rozliczeń pozostał jeszcze miesiąc (30 kwietnia 2021 roku), nie warto z tym zwlekać. Im szybciej rozliczymy swoje zeznaniem, tym szybciej uzyskamy zwrot nadpłaconego podatku.

<< Twój e-PIT: Kiedy pojawi się informacja o statusie zwrotu nadpłaty z PIT?  

Gdzie znajdę kwotę PIT do zwrotu

Źródło: shutterstock

PIT-37 - ile zwrotu z PIT dostanę?

Podatnicy rozliczający się samodzielnie na papierowym druku PIT-37, bądź za pośrednictwem programów do rozliczeń PIT często mają wątpliwości, gdzie znaleźć informację o wysokości kwoty do zwrotu. Choć funkcjonujące na rynku programy dedykowane rozliczaniu deklaracji PIT często wykazują podsumowanie, którym znaleźć można m.in. kwotę do zwrotu oraz kwotę niedopłaty – nie zawsze tak się dzieje. Podpowiadamy, gdzie szukać dokładnej kwoty podatku PIT podlegającego zwrotowi.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Informację o zwrocie podatku PIT znaleźć możemy na trzeciej stronie deklaracji PIT-37 (wersja 27) w części H. OBLICZENIE ZOBOWIĄZANIA PODATKOWEGO – w polu 124. ,,Różnica między sumą zaliczek pobranych przez płatników a podatkiem należnym NADPŁATA”.

Jeżeli więc w polu 124 widnieje kwota większa niż zero - taką kwotę uzyskamy od urzędu skarbowego. Jeżeli jednak kwota większa niż zero pojawi się w polu 123 oznacza to, że w naszym zeznaniu wystąpiła niedopłata podatku PIT i będziemy musieli ją zwrócić do urzedu skarbowego. 

Jak odebrać zwrot podatku PIT?

Najprostszym sposobem jest podanie numer konta bankowego, na który urząd skarbowy wykona przelew z kwotą równą wielkości nadpłaty podatku wynikającą z deklaracji rocznej PIT. Nie jest to jednak jedyny sposób. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule ,, Zwrot PIT 2021. Na jakie konto US przekaże nadpłatę podatku?".