Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

PIT-36 nie zaakceptuje się automatycznie w Twój e-PIT. Musisz złożyć go sam

Iwona Maczalska

Osoby fizyczne rozliczające się na deklaracji PIT-36 za pośrednictwem rządowej usługi Twój e-PIT muszą pamiętać, że deklaracja ta w przeciwieństwie do PIT-37, nie zaakceptuje się automatycznie 30 kwietnia. Brak reakcji podatnika do 30 kwietnia spowoduje, że deklaracja nie zostanie wysłana w terminie.

Podatnicy, którzy zobowiązani są do rozliczenia swojego dochodu uzyskanego w 2020 roku na deklaracji PIT-36, mogą rozliczyć się zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. Rozliczając się jednak za pośrednictwem usługi Twój e-PIT warto pamiętać o bardzo ważnej kwestii.

PIT-36 za 2020 rok

Źródło: shutterstock

PIT-36 rozlicz sam bądź zaakceptuj w Twój e-PIT

Podatnicy, którzy uzyskali dochody w 2020 roku i muszą je rozliczyć na PIT-36, mają na to czas do 30 kwietnia. Termin ten dotyczy zarówno deklaracji PIT-36 składanych elektronicznie (za pośrednictwem programów do rozliczeń PIT oraz Twój e-PIT), jak i papierowych. Rozliczając się za pośrednictwem Twój e-PIT warto pamiętać, by przed 30 kwietnia zalogować się do usługi, uzupełnić brakujące dane podatkowe (jeśli jest taka potrzeba) oraz zaakceptować przygotowaną przez Ministerstwo Finansów deklarację PIT-36. Akceptacja druku jest bowiem jednoznaczna z jej automatycznym wysłaniem do urzędu skarbowego. 

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Wysyłam PIT-36 przez program. Czy muszę anulować PIT-36 w Twój e-PIT?

Wątpliwości budzi kwestia tego, czy rozliczenie PIT we własnym zakresie np. za pośrednictwem komercyjnych programów do rozliczeń PIT powoduje, że podatnik przed 30 kwietnia musi zalogować się do Twój e-PIT i anulować przygotowaną przez ministerstwo deklarację? Nie. Rozliczenie deklaracji przez 30 kwietnia w innej wersji niż Twój e-PIT powoduje, że zeznanie przygotowane przez Ministerstwo Finansów automatycznie się dezaktywuje.

PIT-36Twój e-PITRozliczenie roczne