PIT-28: czas na wysyłkę do US tylko do północy

Iwona Maczalska

Podatnicy, którzy muszą rozliczyć uzyskane przychody na deklaracji PIT-28, powinni się śpieszyć. Mają na to bowiem czas tylko dzisiaj. Deklaracje PIT-28 powinny zostać wysłane do urzędu skarbowego najpóźniej do godziny 23:59.

» PIT-28 nie złoży się automatycznie w usłudze Twój e-PIT

Dzisiaj mija ostateczny termin rozliczenia przychodów z ryczałtu na deklaracji PIT-28. Spóźnialscy muszą liczyć się z odpowiedzialnością karno-skarbową.

PIT-28 ostatni dzień na złożenie

Źródło: shutterstock

PIT-28 - ostatni dzwonek

Podatnicy, którzy zostawili wysłanie deklaracji PIT-28 na ostatnią chwilę, a którzy chcą rozliczyć PIT w wersji elektronicznej, muszą liczyć się z możliwością wystąpienia utrudnień w trakcie wysyłki druku do urzędu skarbowego. Spodziewać się dzisiaj możemy bowiem obciążenia serwerów, spowodowanych dużą liczbą deklaracji PIT, przesyłanych jednego dnia na serwery urzędów skarbowych.

PIT-28 wyślesz najszybciej elekronicznie

Podatnicy, którzy z różnych powodów nie mogli wysłać jeszcze PIT-28 do urzędu skarbowego i mają obawy, co do prawidłowości sporządzonej deklaracji, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu do rozliczeń PIT, który pokaże, jak krok po kroku rozliczyć PIT-28. Program do rozliczeń umożliwi również automatycznie rozliczenie przysługujących podatnikowi ulg i odliczeń. Program rekomendowany przez PIT.pl można pobrać tutaj.

RyczałtRozliczenie rocznePłatnik PIT