MF ostrzega: Oszuści rozsyłają fałszywe e-maile do przedsiębiorców

Redakcja PIT.pl

Ministerstwo Finanansów ostrzega przed fałszywymi mailami. Niektórzy przedsiębiorcy w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją o możliwości uzyskania doraźnej pomocy dla firm w ramach walki z COVID-19.

Fałszywa korespondencja 

Oszuści rozsyłają fałszywe e-maile, w których podszywają się pod Ministerstwo Finansów. Informują w nich o możliwości uzyskania doraźnej pomocy dla firm w ramach walki z COVID-19.W rzeczywistości link zawarty w e-mailu prowadzi do fałszywej strony, która wyłudza dane do karty kredytowej.

Ministerstwo Finansów apeluje o ostrożność. 

MF ostrzega przed fałszywymi mailami

Źródło:shutterstock

Przypominamy, że Ministerstwo Finansów nie kieruje do przedsiębiorców informacji o pomocy związanej z Covid-19. Wszystkie informacje dotyczące pomocy zamieszczane są na stronach rządowych. O wsparcie przedsiębiorcy wnioskują za pośrednictwem PUE ZUS, praca.gov.pl  lub przez bankowość elektroniczną za pomocą której składane były wnioski o pomoc z tarczy PFR. Korespondencja mailowa o jakiej ostrzega resort finansów ma celu uzyskanie dostępu do danych  z karty kredytowej, warto zachować szczególną ostrożność w przypadku takich maili.

Koronawirus w Polsce