Masz problemy z aktualizacją programu PŁATNIK? ZUS radzi, co robić

Iwona Maczalska

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił nową metrykę do programu PŁATNIK, zawierającą zmiany Polskiego Ładu. Niestety wiele osób skarży się na problemy z jego aktualizacją. ZUS radzi, jak rozwiązać problem.

» Aktualizacja programu PŁATNIK. Wprowadzono zmiany związane z Polskim Ładem

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił nową metrykę numer 233 do programu PŁATNIK, będącą odpowiedzią na zmiany Polskiego Ładu. Wiele osób informuje jednak o problemach występujących w trakcie albo zaraz po pobraniu nowej metryki. ZUS wyjaśnia co robić, by rozwiązać problem.

 Problem z aktualizacją programu PŁATNIK

Źródło: shutterstock

Problem z metryką 233 programu PŁATNIK rozwiąże metryka 234

Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował komunikat, w którym informuje co robić, by rozwiązać problem z PŁATNIKIEM. Jak informuje ZUS ,, Od 31 stycznia 2022 r. obowiązuje nowa metryka nr 234 dla wersji 10.02.002 programu Płatnik. Metryka jest automatycznie pobierana podczas aktualizacji. Metryka 234 rozwiązuje problemy, które występowały w pakiecie 233.

Ważne! Jeśli nie pobrałeś metryki 233 tj. nie aktualizowałeś programu Płatnik pomiędzy 29.01.2022 r. a 31.01.2022 r., to po pobraniu aktualizacji baza danych będzie wymagała konwersji. Konwersja bazy danych po pobraniu aktualizacji programu - Poradnik – ZUS”.

Jakie zmiany w programie PŁATNIK?

Zmiany wprowadzone do metryki dotyczą bezpośrednio nowelizacji przepisów Polskiego Ładu. Obejmują one w szególności zmiany w obowiązujących drukach rozliczeniowych ZUS DRA i RCA. Więcej na ten temat w artykule ,, Aktualizacja programu PŁATNIK. Wprowadzono zmiany związane z Polskim Ładem”.

ZUSPolski ŁadHOT