Koronawirus: czy będzie dodatkowe wolne z okazji święta Wszystkich Świętych?

Iwona Maczalska

Rząd rozważał wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego z okazji zbliżającego się święta 1 listopada. Wszystko po to, by uniknąć tłumów na cmentarzach i nie doprowadzić do wzrostu zakażeń Koronawirusem. Jak zakończyły się rozmowy? Czy zyskamy dodatkowe wolne 2 listopada?

Rząd rozważał wiele możliwości mających rozładować tłumy na cmenatarzach, jakie mogą pojawić się z okazji święta Wszystkich Świętych. Planowane było nie tylko całkowite zamknięcie cmentarzy, lecz także jednorazowe wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego od pracy w okolicy 1 listopada. Dodatkowy dzień wolny miał dotyczyć dnia 2 listopada i być odpowiedzią na szerząca się epidemię Koronawirusa w Polsce.

Wszystkich Świętych - Koronawirus

Źródło: shutterstock

Czy zyskamy dodatkowy dzień wolny 2 listopada?

Niestety wszystko wskazuje na to, że w tym roku 2 listopada nie zostanie ustanowiony dniem wolnym od pracy. Rząd wycofał się bowiem z planów wydłużania wolnego z okazji święta Zmarłych. Jak stwierdził Minister Zdrowia Adam Niedzielski - scenariusz taki był rozważany ale ostatecznie nie zyskał akceptacji. Zdaniem Ministra ,, Trzy dni wolne z rządu mogłyby stanowić zachętę na przykład do wyjazdów Polaków. A to w obecnej sytuacji epidemicznej nie jest pożądane”.

Koronawirus w PolsceUrlop