Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Koniec z zasiłkami opiekuńczym dla rodziców? Zasiłek od 13 lipca może nie być już wypłacany

Iwona Maczalska

Istnieje ryzyko, że rodzice dzieci do lat 8 będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego tylko do 12 lipca. Minister Marlena Maląg poinformowała bowiem, że kontynuowanie zasiłku od poniedziałku nie jest planowane. Jej stanowisko szybko się jednak zmieniło.

» Zasiłek opiekuńczy ponownie wydłużony do 12 lipca 2020 roku

Rodzice zainteresowani dalszym korzystaniem z dodatkowego zasiłku opiekuńczego mogą mieć problem z jego kontynowaniem. Jak poinformowała w czwartek rano Minister Rodziny i Pracy Marlena Maląg ,,Nie zamierzamy od poniedziałku przedłużać wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego”.

Czy po 12 lipca dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany?

Wielu rodziców zadaje sobie teraz pytanie, czy od poniedziałku 13 lipca będą mogli kontynuować przebywanie na dodatkowym zasiłku opiekuńczym? Jak się okazuje, sprawa nie jest oczywista. Choć Minister Maląg poinformowała o zawieszeniu wypłaty zasiłków od 13 lipca, to szybko się z tego pomysłu wycofała. Zgodnie bowiem z najnowszą zapowiedzią, świadczenie ma zostać wydłużone o kolejne 2 tygodnie. Na oficjalne oświadczenia musimy jednak jeszcze poczekać. 

[AKTUALIZACJA 09.07 13:30 - Minister Marlena Maląg wycofuje się ze stanowiska o zawieszeniu dodatkowych zasiłków opiekuńczych od 13 lipca. Obecnie resort rodziny i pracy obiecuje, że zasiłek dla rodziców zostanie przedłużony o dwa tygodnie - czyli do 26 lipca.]

Przypomnijmy, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy wypłacany jest rodzicom od dnia 26 marca. Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2020 roku w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 (Dz.U. 2020 poz. 1108) – wydłużyło termin wypłacania zasiłków do dnia 12 lipca 2020 roku.     

Koronawirus w Polsce