Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Eksperci ZUS o tarczy antykryzysowej. Pytania i odpowiedzi

Nowe technologie w obliczu pandemii wspierają ZUS w dotarciu do przedsiębiorców. II Oddział w Warszawie razem z organizacją Pracodawcy RP przygotował cykl podcastów na temat rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej. To kolejny element współpracy ZUS z przedsiębiorcami. Dotychczas obejmowała m.in. webinaria z udziałem ekspertów i aktywnym uczestnictwem widzów.

Zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy czują się niepewnie w obecnej sytuacji gospodarczej. Dlatego ZUS postanowił w zrozumiały sposób rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie stawiane pytania.

Cykl podcastów otwiera spotkanie z prof. Gertrudą Uścińską prezes ZUS. W nagraniu, które można obejrzeć na stronie internetowej Pracodawców RP (link do strony zewnętrznej) prezes ZUS wyjaśnia, jakie pytania najczęściej padają ze strony klientów, informuje, w jakiej kwocie i ilu osobom udzielił pomocy w postaci świadczeń, oraz odpowiada na wątpliwości dotyczące kondycji Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

W kolejnych podcastach praktyczna wiedza m.in. z zakresu: zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ulg i umorzeń składek, świadczeń postojowych oraz dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla pracowników opiekujących się dziećmi do lat 8. Jako eksperci w wybranych dziedzinach wystąpią m.in.: dyrektor II Oddziału w Warszawie Beata Pawlińska-Wiak, zastępca dyrektora ds. świadczeń Jolanta Gryz oraz zastępca dyrektora ds. dochodów Magdalena Wojtyra.

To nie pierwszy raz, kiedy II Oddział ZUS w Warszawie współpracuje z Pracodawcami RP, aby przekazywać klientom wiedzę o ubezpieczeniach i świadczeniach. Zarówno poprzednie webinaria, jak i aktualne podcasty można obejrzeć na stronie www.pracodawcyrp.pl.

Źródło: ZUS

Koronawirus w PolsceZUS